MS Vinosady
 
<< Apríl 2020 >>
TýžPoUtStŠtPiSoNe
14  12345
156789101112
1613141516171819
1720212223242526
1827282930   
96 den v roku


Vyhľadávanie          

Uvod

Vítam Vás na našej internetovej stránke.

Volám sa Oľga Fraňová a som riaditeľkou materskej školy.
Materská škola je situovaná v strede dediny, v tichom prostredí mimo hlavného cestného ťahu.
Pôvodne dvojtriedne zariadenie sme pre zvýšený záujem rodičov aj z blízkeho okolia rozšírili o tretiu triedu.
Zariadenie pavilónového typu má priestranné triedy, výtvarnú dielňu, detské laboratórium, hygienické zariadenia, šatne pre deti, sklady a miestnosti pre personál.
Priestranný areál vybavený preliezkami, hojdačkami , pieskoviskami a rekreačnou časťou  dotvárajú kríky, stromy a kvetinové záhony. Toto príjemné prostredie nám slúži na rekreačný pobyt a preto sa snažíme tráviť čo najviac času na čerstvom vzduchu.
V jarnom a letnom období využívame terasy vybudované pri každom pavilóne na cvičenie obohatené o pohybové aktivity a otužovanie vodou.
Blízke lesy, ktoré lemujú celú dedinu, umožňujú našim deťom tráviť čas v lone prírody a preto sa vytvorila krásna symbióza medzi deťmi a všetkým čo s prírodou súvisí.
Prostredie v ktorom naše deti vyrastajú by sme mohli nazvať zdravé. Veď lesy, dedina a jej výhody oproti mestu sú zárukou zdravého vývoja. Tento fakt a veľa iných nás viedol k myšlienke zapojiť sa do projektu škôl podporujúcich zdravie a od roku 2001 nás Ministerstvo školstva SR a Ministerstvo zdravotníctva SR prijalo do Národnej siete škôl podporujúcich zdravie.
Pri  výchove a vzdelávaní detí  vychádzame zo Školského vzdelávacie programu „Hrozienko“, ktorý sa riadi požiadavkami školského zákona, štátneho vzdelávacieho programu a vychádza zo zamerania našej materskej školy. 
Našim cieľom je vytvoriť čo najlepšie podmienky pre prirodzený osobnostný rozvoj, spokojný život a úspešné vzdelávanie každého dieťaťa.
Snažíme sa chrániť duševné a telesné zdravie dieťaťa, podporovať kladné sebavedomie, obohacovať sociálnu skúsenosť, zaisťovať príležitosť a možnosť k sebarozvíjaniu a učeniu, umožňujeme dieťaťu získať poznatkovú skúsenosť, rozvíjame vzťah dieťaťa k poznaniu a učeniu, k svojmu okoliu, k prírode, k druhým ľuďom, k ľudským, spoločenským a kultúrnym hodnotám.
Materská škola podporuje rodinnú výchovu a pomáha rodičom v starostlivosti o dieťa, ponúka rodičom poradenské služby a rôzne osvetové aktivity v otázkach výchovy a vzdelávania detí predškolského veku.

MS Vinosady | 2014